RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Rajčatové želéZobrazit galerii

Rajčatové želé

Rajčatové želé

Obtížnost: nízká | Porce: 4 | Čas: 15 minut


Rajčatová šťáva 500 ml
Agávový sirup 70 g
Balzamiko 3 lžíce
Agar-agar ½ lžíce
Mozzarela, fetta, nebo kozí sýr  
Čerstvý bazalka  

 

500 ml rajčatové šťávy necháme svařit na cca 150 ml. Přidáme 70 g agávového sirupu a 3 polévkové lžíce balzamika a necháme svařit na cca 170 ml. Vmícháme ½ lžičky agarndash;agaru a necháme probublávat další 2 minuty. Malou hranatou formu vyložíme pečícím papírem, vlijeme do ní rajčatovou hmotu a povrch uhladíme. Necháme 1ndash;2 hodiny tuhnout, poté podle libosti vykrajujeme různé tvary nebo želé nakrájíme na kostky nebo na proužky. Podáváme k mozzarelle, sýru feta nebo čerstvému kozímu sýru. Hezky ozdobí hotový pokrm listový salát a čerstvá bazalka.

 ---------- 

Podáváme k mozzarelle, sýru feta nebo čerstvému kozímu sýru. Hezky ozdobí hotový pokrm listový salát a čerstvá bazalka.

 ---------- 

Redukování, tedy svařování, koncentruje chuť tekutiny (třeba vína nebo vývaru) a v některých případech umožňuje i zahušťování bez přídavku mouky nebo škrobu. Pokud chcete proces urychlit, zvyšte plamen pod nádobou, v níž vaříte. K redukování je dobré používat nižší nádoby o větším průměru – třeba pánve nebo rendlíky –, tekutina se totiž rychleji odpařuje z větší plochy. Pokud redukujete větší objem kapaliny na polovinu nebo třetinu, pomůže vám s odměřováním vařečka. Čas od času ji do tekutiny ponořte a sledujte, kdy hloubka dosáhne poloviny či třetiny původní.


Vytisknout recept

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >