RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Plněný mořský vlkZobrazit galerii

Plněný mořský vlk

Plněný mořský vlk

Obtížnost: nízká | Porce: 4 | Čas: 60 minut


Červená cibule 1 kus
Řapíkatý celer 2 kusy
Česnek 3 stroužky
Mleté nové koření  
Čerstvý tymián Malý svazek
Bílý pepř  
Sůl  
Sušená klikva nebo brusinky 50 g
Červené jablko 1 kus
Mleté loupané mandle 100 g
Citronová šťáva 2 lžíce
Mořský vlk 4 filety
Máslo 25 g
Citronové klinky na zdobení  

 

Očištěnou cibuli a řapíkatý celer nasekáme nadrobno. Česnek prolisujeme a lístky tymiánu nasekáme nadrobno. Neoloupané, umyté jablko, nastrouháme nahrubo. V pánvi na 1 lžíci másla opékáme cibuli a celer asi 3 ndash; 4 minuty aby změkly, nakonec přidáme prolisovaný česnek. Vmícháme ½ lžičky mletého nového koření, tymián, ¼ lžičky mletého bílého pepře a špetku soli a opékáme ještě chvíli. Ke směsi přidáme přepůlené brusinky, nastrouhané jablko a mleté mandle a mícháme ještě 4 ndash; 5 minut, až se ztratí šťáva a směs bude lepkavá. Stáhněme z plotny, přilijeme 2 lžíce citronové šťávy a necháme vychladnout. Troubu předehřejeme na 190°C. Osolíme 4 filety mořského vlků. Na pečicí papír položíme vždy 1 filet kůží dolů. Pokryjeme ½ nádivky. Zakryjeme druhým filetem kůží nahoru. Svážeme kuchyňským provázkem, položíme kousek másla a ozdobíme snítkou tymiánu. Zabalíme do pečícího papíru a pak do alobalu. Položíme na plech, pečeme 25 minut. Po upečení vyjmeme z trouby a necháme 3 minuty odpočívat. Pak opatrně otevřeme. Plněné ryby rozdělíme napůl a podáváme s přílohami a s klinky citronu.

 ---------- 

Salát podáváme teplý nebo vlahý.

 ---------- 

Misto filetů mořského vlka můžeme použít filety jiné mořské dravé ryby, například filety mořské štiky.


Vytisknout recept

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >