RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Pečená kachnaZobrazit galerii

Pečená kachna

Pečená kachna s bramborovým škubánkem a špenátem

Obtížnost: střední | Porce: 4 | Čas: 240 minut


Kachna chlazená     2,5 kg
Cibule 2 ks
Jablka  2 ks
Sůl,pepř   
Kmín  
   
Škubánky:  
Brambory     600 g
Hrubá mouka   150 g
Sůl   
Sádlo    100 g
   
Špenát:  
Čerstvý špenát    700 g
Máslo    50 g
Česnek    20 g
Cibule    100 g
Sůl,pepř  


Kachnu důkladně osolíme a opepříme zvenčí i uvnitř. Jednu cibuli nakrájíme a vložíme do pekáče pod kachnu, druhou cibulí společné s jablky naplníme kachnu. Okmínujeme a vložíme do pekáče. Pečeme v troubě při 140°C si tři hodiny. Občas kachnu přeléváme výpekem.

Brambory oloupeme a uvaříme v osolené vodě do měkka. Uvařené brambory vycedíme a ještě horké zasypeme hrubou moukou, osolíme a necháme pod pokličkou chvíli propařit. Poté brambory rozšťoucháme. Z takto vzniklé hmoty tvarujeme placičky, které osmažíme do zlatova na rozpáleném sádle.

Na rozehřátém másle zlehka orestujeme na jemno nakrájenou cibuli. Poté přidáme dobře propraný špenát, osolíme, opepříme a lehce orestujeme, až špenát zavadne.

Podáváme opečené škubánky se špenátem a rozkrájenou kachnou, kterou ještě přelijeme výpekem.

Podáváme na hezkém, předehřátém talíři.

- Nedivte se té hromadě špenátu v čerstvém stavu, až ho orestujete, uvidíte, že ho bude podstatně méně.
- Na pečení škubánků je ideální použít sádlo, které se vypeklo z kachny, nádherně voní.
- Listový špenát můžete použít i mražený, postup na přípravu je stejný jenom rozmražený špenát důkladně vyždímejte, obsahuje totiž spoustu vody.
- Při přípravě škubánků můžete do uvařených horkých brambor vmíchat i nějakou nasekanou bylinku (tymián, rozmarýn, majoránku) budou krásně vonět

Vytisknout recept

Pro přípravu můžete použít

CERAMIC LT1066 CERAMIC
LT1066
WALNUT LT2062 WALNUT
LT2062

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >