RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Kaštanová bramboračka s rozmarýnemZobrazit galerii

Kaštanová bramboračka s rozmarýnem

Kaštanová bramboračka s rozmarýnem

Obtížnost: nízká | Porce: 4 | Čas: 35 minut


brambory 500 g
jedlé kaštany (kuchyňsky upravené) 250 g
zeleninový vývar 750 ml
tvaroh nebo žervé 100 g
tmavý chléb 2 plátky
rozmarýn 3 snítky
olivový olej 1 lžíce
sůl  
pepř  
muškátový oříšek  

 

Brambory oloupeme a nakrájíme na kostky, kaštany rozpůlíme a dáme je do hrnce. Zalijeme vývarem, uvedeme do varu, osolíme, opepříme, stáhnneme plamen a zlehka vaříme 25 minut. Polévku nahrubo rozmixujeme, vmícháme do ní tvaroh a ještě 5 minut povaříme. Chléb nakrájíme na kostičky, rozmarýn opláchneme a osušíme. v pánvi rozehřejeme olej a opečeme kostičky chleba a rozmarýn do křupava. Polevku případně dochutíme solí a pepřem.

 ---------- 

Polévku podáváme s opečeným chlebem a rozmarýnem

 ---------- 

Jak „kuchyňsky upravit“ jedlé kaštany
Jedlý kaštan je chráněn hned dvěma obaly – tuhou vnější a přilnavou vnitřní slupkou. Abychom se dostali k samotnému jádru, je třeba obě odstranit obě slupky.
Aby šla vnější slupka lépe naříznout, je vhodné celé kaštany nechat nejprve přibližně 20 minut máčet ve vlažné vodě. Poté je nařízneme dvěma krátkými tahy do kříže a takto je buď můžeme péct v troubě na plechu asi 30 minut anebo vařit.
Vnější slupku poté oloupeme a vnitřní stáhneme. Pokud jsme kaštany vařili, loupeme je po jednom – neupravené necháváme ve vodě, jinak vnitřní slupka přischne a jde jen velmi těžko odstranit.
Oloupaný kaštan je po této proceduře tzv. kuchyňský upravený a můžeme s ním dále pracovat.
Pečené kaštany mají výraznější, přírodní příchuť po kouři.


Vytisknout recept

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >