RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Jižanské květákové kuličkyZobrazit galerii

Jižanské květákové kuličky

Jižanské květákové kuličky

Obtížnost: nízká | Porce: 8 | Čas: 45min


velký květák1 ks
tvrdý sýr250–300 g
chlebová strouhanka1,5 šálku
vejce3 ks
bylinková sůl
špetka kmínu
olej
listky bazalky bazalky
plechovka rajského protlaku1 plechovka (300–350 g)
bílé víno½ šálku
česnek1 stroužek
chilli½ lžičky
kmínšpetka
uzená paprika (nemusí být)špetka

 

Sýr nakrájíme na přibližně 1cm kostičky. Květák rozebereme na větší růžičky, zblanšírujeme a scedíme. Po vychladnutí rozdrobíme květák pulzem v mi×éru a následně důkladně smícháme s 1 vejcem a ½ šálku strouhanky.

Ze směsi vytvarujeme kuličky velikosti vlašského ořechu a do každé vmáčkneme kostku sýru, opět důkladně spojíme a obalíme v rozšlehaném vejci a ve strouhance. Na rozpáleném oleji osmažíme do zlatova.

Omáčku připravíme tak, že očistíme česnek a nadrobno nasekáme nebo prolisujeme. Všechny přísady na omáčku vložíme do kastrolu a vše dusíme asi 10 minut. Když máme hotovo, kuličky omáčkou bud' přelijeme nebo je do ní ponoříme.

 ---------- 

Květákové kuličky podáváme samotné, k nudlím nebo se zeleninovým salátem.

 ---------- 

Ke květákové směsí můžeme přidat nastrouhaný sýr místo vkládání sýrových kostiček dovnitř.


Vytisknout recept

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >