RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Grilovaná veganská Zobrazit galerii

Grilovaná veganská "žebírka"

Grilovaná veganská "žebírka"

Obtížnost: nízká | Porce: 4 | Čas: 30 minut


Olivový olej 50 ml
Rajčatový protlak 200 ml
Javorový sirup 50 ml
Sojová omáčka 1 lžička
Uzená meltá paprika 1 lžička
Jablečný ocet 5 polévkovách lžic
Voda 50 ml
Mlětý česnek 1 lžička
Mletá cibule 1 lžička
Sůl  
Pepř  
Uzenýbio tempeh 450 g
Jarní cibulka 2 ks

 

Do hrnce dáme 50 ml olivového oleje, 200 ml rajčatového protlaku, lžíci javorového sirupu, lžičku sojové omáčky, lžičku uzené mleté papriky, 5 lžic jablečného octa, 50 ml vody, lžičku mletého česneku a cibule. Vše smícháme a pomalu přivedeme k varu, aby se omáčka spojila. Pak sundáme z plotny. Nakonec osolíme a opepříme dle chuti. Necháme vychladnout a přelijeme do uzavíratelné sklenice. Nakrájíme 450 g uzeného tempehu na půl centimetru široké plátky. Vyskládáme je na plech a potřeme z obou stran připravenou BBQ omáčku a necháme hodinu marinovat. Pak na rozpálené grilovací pánvi opečeme tempeh z každé strany asi 2 minuty. Omyjeme 2 jarní cibulky a nakrájíme je nadrobno. Grilovaný tempeh předáme na prkénko, pokapeme BBQ omáčkou a ozdobíme čerstvou cibulkou.

 ---------- 

Grilovaný tempeh předáme na prkénko, pokapeme BBQ omáčkou a ozdobíme čerstvou cibulkou.

 ---------- 

Misto tempeha můžeme použít uzené tofu."Žebírka" můžeme připravit na všech typech grilu.


Vytisknout recept

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >