RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Caesar salát s česnekovými krutóny a parmazánemZobrazit galerii

Caesar salát s česnekovými krutóny a parmazánem

Jednoduchý a zdravý Ceasar salát s krutony

Obtížnost: nízká | Porce: 4 | Čas: 30 minut


Římský salát 600 g
Bílá bageta střední 1 ks
Parmazán 120 g
Ančovičky 6 filet
Majonéza 250 g
Česnek 3 stroužky
Hrubozrnná hořčice 2 lžíce
Mléko 100 ml
Máslo 50 g
Sůl, pepř dle chuti

Příprava dresinku: Česnek očistíme, podélně rozkrojíme a vyndáme z něj střed, klíček. Do mixéru dáme majonézu, česnek, 3/4 nastrouhaného parmazánu, hořčici, ančovičky a rozmixujeme. Pokud je dresink hustý nebo se nám nechce rozmixovat, přilijeme mléko. Dle potřeby dochutíme solí a pepřem. Ze zbylého parmazánu pomocí škrabky připravíme co nejdelší hobliny.

Římský salát rozebereme na listy a pod tekoucí vodou ho důkladně omyjeme. Po omytí salát zbavíme přebytečné vody a natrháme na větší kusy – salát nekrájíme nožem. Takto připravený salát dáme do misky, přidáme připravený dresink a zlehka promícháme. Zdobíme na másle opečenou, na plátky nakrájenou bagetou, kterou potřeme česnekem. Salát zdobíme hoblinou parmazánu.
 
Salát podáváme v hlubokých nádobách - misky skleněné, nerezové.

 - Dresink má chutnat po všech surovinách, nesmí chutnat po ančovičkách nebo česneku, hrubozrnné hořčici. Chuť má být vyvážená.
 - Hrubozrnnou hořčici můžete nahradit za kvalitní kremžskou.
 - Při praní salátu myslete na to, že by neměl být dlouho namočený ve vodě. Salát by byl gumový.
 - Při přípravě dresinku používejte kvalitní majonézu.
 - Do dresinku můžete přidat pár kapiček limetkové šťávy.

Vytisknout recept

Pro přípravu můžete použít

KIMS LT1009 KIMS
LT1009

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >