RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Svatomartinská husaZobrazit galerii

Svatomartinská husa

Svatomartinská husa s karamelizovanou cibulí

Obtížnost: střední | Porce: 6 | Čas: 360 minut


Husa  
Husa    4 kg
Rozmarýn   2 lžičky
Majoránka   2 lžičky
Jablka, hrušky   500 g
Sůl, kmín   dle chuti
   
Karamelizovaná cibulka
Červená cibule   1 kg
Sádlo z husy   100 ml
Červené víno   100 ml
Cukr krystal   200 g
Balsamico tmavé  200 ml
Sůl  


Husu důkladně omyjeme a osušíme. Zevnitř i z venku ji důkladně osolíme a okmínujeme a vetřeme sušené bylinky a do břicha husy vložíme dvě jablka. Necháme přes noc v chladu.

Asi dvě hodiny před pečením husu vyjmeme z lednice a necháme stát při pokojové teplotě. Troubu předehřejeme na 130°C, a pečeme přikrytou asi 4-6 hodin. Husu pečeme prsíčky dolů a průběžně podléváme výpekem. Asi v  polovině pečení husu otočíme na záda a dopékáme. Ke konci pečení husu odkryjeme a přidáme do pekáče zbylé hrušky a jablka nakrájená na kostky a společně dopečeme.

Na karamelizovanou cibuli si nakrájíme na plátky červenou cibuli. Na sádle necháme zkaramelizovat cukr do hněda, přidáme cibuli, na kterou se karamel okamžitě nabalí, a mícháme, dokud nám cibule nepustí vodu, ve které se karamel po chvíli rozpustí. Poté zalijeme vínem a balzamikovým octem a necháme odvařit. Podle chuti osolíme.

Podáváme s bramborovým knedlíkem, lokšemi nebo bramborovými šiškami.

- Čím déle pečeme husu a při nízké teplotě je po upečení krásně šťavnatá a maso jde krásně od kosti.
- K ovoci které přidáme pod husu, můžeme přidat např. i sušené švestky

Vytisknout recept

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >