RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Perníkové muffinyZobrazit galerii

Perníkové muffiny

Perníkové muffiny

Obtížnost: nízká | Porce: 12 | Čas: 20 minut +


Těsto:  
Rostlinný tuk 150 g
Krupicový cukr 100 g
Polohrubá mouka 200 g
Kypřící prášek 1 lžička
Vejce 3 ks
Perníček 5 ks
Krém:  
Rostlinný tuk 150 g
Moučkový cukr 100 g
perníkové koření 1 lžička
Zdobení:  
Moučkový cukr  
Rozlámané perníčky 2ndash;4 kusy

 

Rostlinný tuk rozšleháme s cukrem. Postupně ke směsi přidáváme všechna vejce a vymícháme dohladka. Pak přidáme prosátou mouku, kypřící prášek a vypracujeme hladké těsto nakonec vmícháme nalámané perníčky. Troubu předehřejeme na 180 °C. Formu na 12 muffinu vyložíme papirovými košičky a naplníme je do dvou třetin těstem. Pečeme cca 25 minut. Po upečení muffiny necháme vychladnout. Mezitím si připravíme krém. Rostlinný tuk rozšleháme s moučkovým cukrem a nakonec zašleháme perníkové koření. Krém necháme v lednici chvíli ztuhnout. Vychladlé muffiny zdobíme krémem pomocí sáčku nebo zdobičky. Krém zdobíme spirálovitě na povrch muffinu a ozdobíme nalámanými kousky perníčku. Nakonec hotové muffiny pocukrujeme moučkovým cukrem.

 ---------- 

Muffiny podáváme pocukrované moučkovým cukrem.

 ---------- 

Místo rostlinného tuku můžeme použít máslo.


Vytisknout recept

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >