RECEPTY

Šťavnaté hovězí masíčko, uprostřed růžové, ale plné šťávy, to je sen většiny gurmánů. Našim cílem je Vás provést od nákupu vhodného nádobí či náčiní, až po dokonale připravený moderní pokrm.


Čokoládové tyčinky Zobrazit galerii

Čokoládové tyčinky

Čokoládové tyčinky 

Obtížnost: nízká | Porce: 12 | Čas: 20 minut


Hořká čokoláda (70%) 300 g
Tahini 4 lžíce
Luxusní směs ořechů a ovoce 250g
Nepříliš sladkých sušenek 150 g
Malinový džem 2-3 lžíce
 

Nahrubo nasekáme všechny sušenky a polovinu směsi ořechu a ovoce. Pote nasekanou směs smícháme se zbývající směsi celých ořechů a ovoce. Hrstku směsi odložime na ozdobu. Čokoládu nalámeme do dvouplášťového hrnce, přidáme 3 lžíce pasty tahini a za občasného míchání necháme čokoládu rozpustit. Většinou připravené směsi sušenek, ořechu a ovoce opatrně  vmícháme do rozehřáté čokolády. Čokoládovou směs nalijeme do pekáče vyloženého pečícím papírem. Vrstva by měla být  tlustá cca 2 - 2,5 cm. Přidáme kopečky džemu a zbývající lžíci pasty tahini a jemně spojíme s okolím. Nakonec posypeme odloženou směsí ovoce, ořechu a sušenek. Pekáč uložíme na pár hodin do chladničky, aby čokoláda ztuhla. Hotovou směs nakrájíme na tyčinky a podáváme ke kávě nebo k jinému horkému napoju. Čokoládové tyčinky uchováváme v uzavíratelné dóze v chladném místě.
 

Tyčinky podáváme ke kávě nebo k jinému horkému napoju.
 

Pro usnadnění krájení čokolády, něž čokoláda úplně ztvrdne do ní naznačíme nožem požadované tvary. Rovné ryhy uděláme rychlým pohybem ruky, vedeme je rovnoběžně s okrajem plechu.

Vytisknout recept

LAMART DOPORUČUJE SPOTŘEBIČE PHILCO

Moderní vzhled, špičkové technologie a vysoký uživatelský komfort jsou klíčovými prvky trub značky Philco. Vaření nikdy nebylo snadnější. Od oblíbené pochoutky Vás nyní budou dělit pouze doteky. Stačí zvolit příslušnou funkci na displeji a vše probíhá tak jak má, aniž byste potřebovali kuchařku.

Prohlédnout spotřebiče Philco >